Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Uchodźcy z Ukrainy. Jak Norwegia wypada na tle Europy? - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Zbigniew Karpinski noregg Riggman (162 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Uchodźcy z Ukrainy. Jak Norwegia wypada na tle Europy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martin19
(Martin19)
Wiking
W pl to chyba z 5 milionow mieszka jak nic … poprostu są wszedzie od wschodu do zachodu od północy do południa … tragedia. !! Przywożą z Ukrainy bakterie / zarazki nie szczepieni .. później pojawiają się dziwne choroby w przyczkolach. Co ich nie było przed wpjana. Masakra . Szkoda mi Polaków co mieszkają w Norge.. budowali wszystko z20 lat a tu w ciągu 2 lat wjechała ekipa co u siebie nic nie zrobili ze swojim życiem i za darmo dostali nowy start w życiu .. za darmo nocleg / kieszonkowe / nauka norweskiego / i prace z urzędach taka co Polacy mogą pomarzyć i dodatkowo dla Norwegów Polak czy Ukrainiec teraz jest na jednym poziome.. do jednego wora…
Zgłoś wpis
Oceń wpis:25  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Introduksjons program to bzdura. Z Norwegii fachowcy uciekają a uchodźców zamiast uczyć pracy to uczy się lenistwa. Kto by chciał przyjąć do pracy kogoś kto przesiedział rok lub kilka lat na socjalu? W Norwegii koszty zatrudnienia są tak ogromne że jeśli pracownik nie jest wydajnym fachowcem to szybko można przez niego zbankrutować. Firmy zamiast inwestować w nowe miejsca pracy, w rozwój państwa muszą płacić ogromne podatki ponieważ urzędnicy wiedzą lepiej jak te pieniądze spożytkować. Zapewnić uchodźcom darmowy start w życie, pieniądze takie, których w żadnej pracy bez właściwych kompetencji nie zarobią. Nie ma co się tym przejmować, najważniejsze jest doświadczenie, umiejętności. Nie będą wiecznie Europa rządzić szaleńcy, którzy będą rozdawać nasze pieniądze ludziom, którzy dnia tu nie przepracowali. Przyjdzie na pewno czas że będzie różnica w zamożności między człowiekiem pracowitym a obibokiem. Osobiście do tej pory nie widziałem pracującego w Norwegii Ukraińca, czytałem, słyszałem że niby ktoś gdzieś pracuje…
Zgłoś wpis
Oceń wpis:16  
Odpowiedz   Cytuj
445 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Xx1 napisał:
Introduksjons program to bzdura. Z Norwegii fachowcy uciekają a uchodźców zamiast uczyć pracy to uczy się lenistwa. Kto by chciał przyjąć do pracy kogoś kto przesiedział rok lub kilka lat na socjalu? W Norwegii koszty zatrudnienia są tak ogromne że jeśli pracownik nie jest wydajnym fachowcem to szybko można przez niego zbankrutować. Firmy zamiast inwestować w nowe miejsca pracy, w rozwój państwa muszą płacić ogromne podatki ponieważ urzędnicy wiedzą lepiej jak te pieniądze spożytkować. Zapewnić uchodźcom darmowy start w życie, pieniądze takie, których w żadnej pracy bez właściwych kompetencji nie zarobią. Nie ma co się tym przejmować, najważniejsze jest doświadczenie, umiejętności. Nie będą wiecznie Europa rządzić szaleńcy, którzy będą rozdawać nasze pieniądze ludziom, którzy dnia tu nie przepracowali. Przyjdzie na pewno czas że będzie różnica w zamożności między człowiekiem pracowitym a obibokiem. Osobiście do tej pory nie widziałem pracującego w Norwegii Ukraińca, czytałem, słyszałem że niby ktoś gdzieś pracuje…

kiedys sociale sie skoncza i pojda do pracy.Ty wrocisz do PL a oni tu zostana i ich dzieci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Raczej nie wrócę, moje dzieci się tu wychowały a ja sobie dobrze radziłem w Polsce i tu również, chociaż uważam że przyjazd tu był jednym z największych błędów w moim życiu, dla mnie, ale dla dzieci raczej nie. Norwegia to nie jest kraj dla ambitnych ludzi, jenta loven jest ciągle ważne dla większości Norwegow, choć coraz więcej z nich zaczyna to krytykować. W jednej ze swoich książek Bryan Tracy pisał o cesarzu, który wysyłał mędrców w świat by mu przedstawili całą mądrość świata w skrócie, wysyłał ich kilka razy, ale zawsze mówili za długo w końcu udało im się streścić całą mądrość świata i brzmiała ona tak „nie ma darmowych posiłków”. Było wiele eksperymentów w historii ludzkości, miedzy innymi komunizm. Dziś w Europie mamy kolejny eksperyment, który upadnie z wielkim hukiem ponieważ zaczyna być bardziej absurdalny niż komunizm.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:30  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martin19
(Martin19)
Wiking
Xx1 … twoje dzieci wrócą do Pl.. pokolenie się zmieni i tak często jest ze dzieci wracają dlatego ze mogą zdecydować ze będą studiować w pl .. nikt nie wie co będzie za 10-20 lat.. wszystko się zmienia Norwegia tez. Polska talerze .. pewnie jak jesteś z dziećmi w pl to ciężko wracać do norge jak widzisz ze twoji znajomi w Pl rozwijają się nawet lepiej niż ty w norge .. oczywiście nie sadze ze sobie nie radzisz ale .. ty wszystko budowałeś od zera w NO.. i doceniasz ..
Twoje dzieci jak i innych dostały na talerzu i nowe pokolenie podchodzi do tego bez spiny gdzie będą mieszkać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eli Bulls
(Niezainteresowany)
Wiking
Spokojnie. Niebawem ludzie zrozumieja ze to pasozyty. Jak trzeba bedzie do roboty to spierdziela do niemiec jak polowa ukraincow z PL Teraz panosza sie bo bonusiki mile. Dra mordy na basenie, w miescie, wszedzie ich pelno. niby tak niewielu na cale norge ale wkurzaja tym swoim wiesniactwem. Narodu nie zmienisz podobnie jak mentalnosci. czy to rusek, litwin czy czeczen to jedna nacja. ROSJANIE i potrzeba przynajmniej 70 lat by wykorzenic z nich korupcje, zlodziejstwo, pijanstwo itd. Zyja intensywnie bo niczego nigdy nie mieli w tym swoim zapierdowie. Tylko syf i teraz to przynosza z soba
Zgłoś wpis
Oceń wpis:26  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok