Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Studenci w Tromsø muszą mieszkać w namiocie

 
 fot. Nordlys.no
1900 studentów w Tromsø wciąż czeka w kolejce po mieszkanie. Sytuacja jest na tyle poważna, że osoby, którym już udało znaleźć się mieszkanie decydują się na pomoc studentom, którzy nie mieli tyle szczęścia.


23-letni Ole Baadshaug studiuje budownictwo na Uniwersytecie w Tromsø. Razem z czterema współlokatorami zdecydował się wynająć bezdomnym studentom trzy kanapy i namiot. 

- Lubimy poznawać nowych ludzi, więc nie jest to dla nas żaden problem. Uważamy, że jest miło. Fajnie jest pomóc innym studentom. - uważa Baadshug. 

Dwa lata temu na Facebooku powstała strona „Sofahjelpen”, która miała pomóc studentom znaleźć miejsce, gdzie mogą przenocować. Baadshug i jego koledzy zamieścili na tej stronie ogłoszenia w ubiegłą sobotę. W ciągu doby zgłosiło się do nich aż siedem osób. 

- Liczyliśmy się z tym, że zgłosi wiele osób. Niestety nie mamy możliwości przyjąć wszystkich. Zdecydowaliśmy, że znajdziemy sposób na określenie, które z tych siedmiu osób powinny u nas zamieszkać. 

Baadshaug opowiada, że wspólnie z przyjaciółmi już wcześniej wynajmował miejsce w mieszkaniu i wiązało się to z samymi pozytywnymi doświadczeniami. 23-letni student zachęca innych do podobnego działania. 

- Wiele osób nie ma mieszkania. Nie nastawiajmy się negatywnie do pomysłu udostępnienia komuś kanapy jeżeli mamy dosyć miejsca w mieszkaniu. To fantastyczny sposób, by komuś pomóc. My studenci musimy trzymać się razem. - dodaje Ole. 

Ove Petter Sørheim, organizator tygodnia integracyjnego dla studentów w Tromsø docenia podobne inicjatywy. 

- To, co robi Baadshaug i jego współlokatorzy jest absolutnie fantastyczne. Ci studenci otwierają nie tylko swój dom, ale także swoje serca. - chwali Sørheim. - Czasami jest trudno, kiedy jako student przyjeżdża się do nowego miasta. Ci studenci przyczyniają się do polepszenia sytuacji osób, które nadal nie mają gdzie mieszkać. 


Źródło: nordlys.no
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok