W Norwegii można skorzystać między innymi z wielu stron internetowych, które oferują dostęp do polskich kanałów.
pixabay.com / pfshum / CC0 Creative Commons
Dla Polaków, którzy decydują się zamieszkać za granicą, jednym ze sposobów na kontakt z krajem ojczystym może być oglądanie polskich programów, wiadomości i filmów. Dlatego wiele osób wykupuje telewizję, która oferuje dostęp do polskich kanałów – nie wszystkie opcje, z których korzysta Polonia, są jednak zgodne z prawem.
W artykule przedstawiamy, jakie są najpopularniejsze opcje dostępu do polskiej telewizji, z których można skorzystać, mieszkając w Norwegii.
Telewizja internetowa najczęstszą opcją
Najwięcej osób, które mieszkają lub przebywają przez dłuższy czas poza Polską, poleca korzystanie ze stron internetowych, które oferują dostęp do polskich kanałów telewizyjnych. Część z nich dostarcza usługi bezpłatnie, jednak trzeba się wtedy liczyć z gorszą jakością obrazu lub zanikami sygnału. Istnieje też możliwość wykupu specjalnych pakietów, dzięki którym za konkurencyjną cenę otrzymuje się nieograniczony dostęp do usług w lepszej jakości.
Aby korzystać z takich opcji, warunkiem koniecznym jest jednak stały dostęp do internetu – im szybszy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie można cieszyć się kanałami dobrej jakości.
Najczęściej wybierane przez Polaków telewizje internetowe:
– weeb.tv
– Delta Media Player
– Wizja.tv
Polski dekoder w Norwegii?
Wielu Polaków przebywających za granicą – nie tylko w Norwegii – korzysta z wykupionej w Polsce telewizji satelitarnej. Licencja polskich platform jest jednak ważna jedynie na terenie kraju, co regulują ogólnoeuropejskie przepisy, dlatego osoby, które wywożą dekoder do Norwegii, robią to niezgodnie z prawem.
Zapis o zakazie korzystania z usług za granicą często widnieje na podpisywanych umowach, jednak operatorzy świadomie przymykają na to oko. „Wielu naszych klientów tak robi” było najczęstszą odpowiedzią, jaką słyszeliśmy, pytając o legalność takiej opcji. Pracownicy podkreślali, że może się to jednak wiązać z pewnymi niedogodnościami – aby korzystać z dekodera, trzeba mieszkać w zasięgu satelity Hot Bird, a w przypadku awarii sprzętu można go naprawić jedynie w polskim salonie.
Sposób na naukę języka
Oprócz wykupienia dostępu do polskich kanałów, imigranci często decydują się na oglądanie norweskiej telewizji – jest to świetny sposób na osłuchanie się z językiem, ale też poznanie norweskiej kultury i zwyczajów. Wszystkie zagraniczne filmy i seriale puszczane są w Norwegii z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz norweskimi napisami – może to być też świetna opcja na naukę dla osób, które posługują się angielskim, ale dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem norweskim.
Z jakiej telewizji korzystasz w Norwegii?
łącznie głosów: 404
Reklama
10-09-2018 10:48
1
0
Zgłoś
10-09-2018 08:23
0
0
Zgłoś
09-09-2018 12:11
0
-23
Zgłoś
08-09-2018 10:39
5
0
Zgłoś
08-09-2018 10:29
6
0
Zgłoś
08-09-2018 10:26
10
0
Zgłoś
08-09-2018 09:21
11
0
Zgłoś