Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytelnia

Polski przemytnik

marta.domzalska@mojanorwegia.pl

11 marca 2014 10:03

Udostępnij
na Facebooku
1
Polski przemytnik


Polak przemycał alkohol i papierosy przeciążoną ciężarówką.


23-letni Polak, jadący samochodem na fałszywych, norweskich tablicach rejestracyjnych, próbował przemycić przez granicę 1459 litrów piwa, 82 litry wódki i papierosy. Samochód był przeciążony prawie o tonę.


svinesund

Svinesund / maps.google.com 


Mężczyzna został zatrzymany w styczniu w Svinesund. Jechał samochodem marki Ford Transit, który wyposażony był w fałszywe tablice rejestracyjne. W samochodzie znaleziono belgijskie tablice, po czym okazało się, że pojazd był zarejestrowany w Belgii.

 

Po dokładnych oględzinach, okazało się, że system zawieszenia został przebudowany tak, aby samochód był w stanie przewieźć większą ilość towarów. W momencie zatrzymania, całkowita masa samochodu wynosiła 3400 kg. Dopuszczalna masa całkowita samochodu wynosi jednak 2340 kg.

 

ford

wikipedia.org


W zeszłym tygodniu polski przemytnik stanął przed sądem i przyznał się do przemytu alkoholu, wyrobów tytoniowych oraz do sfałszowania tablic rejestracyjnych.

 

Wartość przemycanych towarów szacowana jest na 160 tysięcy koron.

 

Polak był notowany już wcześniej – w roku 2011 został zatrzymany za podobne wykroczenie.

 

 

 

Źródła: nrk.no / wikipedia.org / maps.google.com

Zdjęcie slajderowe: flickr.com ; foto: Mike_fleming





Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tomasz .

11-03-2014 21:06

Marta ładnne zaopatrzenie

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok