
Możesz starać się o odszkodowanie, jeżeli:
• uczestniczyłeś(aś) w wypadku komunikacyjnym z nie swojej winy. Nie ma znaczenia czy byłeś(aś) kierowcą, pasażerem, pieszym czy rowerzystą
• uległeś(aś) wypadkowi w pracy lub w miejscu publicznym
Jeśli uległeś wypadkowi w pracy nie ma znaczenia, na jakich warunkach byłeś lub jesteś zatrudniony. Prawo do odszkodowania przysługuje nawet, jeśli praca była na czas określony, w niepełnym wymiarze godzin, nie było pisemnej umowy lub nie były opłacane podatki (tzw. "praca na czarno"). Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku wypadku drogowego, możesz starać się o odszkodowanie lub świadczenia socjalne od firmy ubezpieczeniowej.
Pomocy prawnej Polakom, którzy walczą o odszkodowanie udziela Kancelaria Adwokacka Unneland AS z Oslo. Na podstawie ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej można starć się o pokrycie kosztów. Wtedy za wszystko, lub część kosztów, zapłaci firma ubezpieczeniowa lub Państwo Norweskie.
Niestety czas wypłaty odszkodowania jest długi, a wypełnienie wszystkich potrzebnych dokumentów pracochłonne, ale warto jest poświęcić trochę czasu, aby otrzymać odszkodowanie. Cała procedura polega na wypełnieniu potrzebnych dokumentów m.in.: formularza zgłoszeniowego, umowy, pełnomocnictwa i zebraniu dowodów (np. wśród współpracowników czy świadków zdarzenia) w tym dokumentacji medycznej (zarówno z Polski jak i Norwegii).
Miałeś wypadek? Od czego zacząć aby starać się o odszkodowanie?
Aby ułatwić i usprawnić poszkodowanym przejście przez tą procedurę, specjalnie dla Was uruchomiliśmy pomoc w języku polskim. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na tej stronie i poinformujesz nas o wypadku, a przekażemy sprawę do prawników z kancelarii Unneland AS.

To może Cię zainteresować
1