Sklepy internetowe w Norwegii coraz popularniejsze

Zaletą sklepów internetowych są dobre opisy produktów, które interesują kupującego, łatwe opcje płatności oraz możliwość szybkiej dostawy. Wszystko to bez wychodzenia z domu. Klikamy, płacimy i czekamy na listonosza bądź kuriera. Nic więc dziwnego, że sprzedaż internetowa jest tak popularna w Norwegii.
- Z naszych analiz wynika, że sklepy internetowe doskonale wiedzą jak zachęcić klientów do korzystania z ich usług – mówi Gunnar Henriksen, dyrektor wykonawczy z Posten Norge.
Dostawa do domu
Z analiz wynika, że siedmiu na dziesięciu klientów wybiera zakupy w sklepach internetowych ze względu na możliwości dostawy towaru do domu. Tymi kryteriami kierują się nie Norwegowie, a przede wszystkim Duńczycy i Szwedzi.
Norwegowie wydają się być mniej zainteresowani porównywaniem cen konkretnych produktów przed ich zakupem.
wikipedia.org
Bezpieczeństwo, opisy i zwroty
Kobiety, znacznie bardziej niż mężczyźni, przywiązują wagę do bezpieczeństwa wirtualnych zakupów, wysokiej jakości zdjęcia produktów, a także opisy i niezbędne informacje. Jeśli chodzi o możliwość wymiany lub zwrotu zakupionego towaru, ta opcja interesuje najbardziej osoby przed 30 rokiem życia, niż te po pięćdziesiątce.
Norweskie sklepy internetowe rozrastają się najszybciej w porównaniu z innymi państwami północy. W zeszłym roku, handel online przyniósł norweskiej gospodarce zysk 15 miliardów koron.
Według raportu przygotowanego przez Posten Norge AS i Distansehandel Norge, wirtualne sklepy norweskie mogą szczycić się także czterokrotnie większym wzrostem sprzedaży niż sklepy stacjonarne.
Co Norwegowie kupują w Internecie? Najpopularniejsze są odzież i buty, książki, elektronika, kosmetyki oraz artykuły sportowe.
Norwegowie między 30 a 50 rokiem życia to główni zainteresowani artykułami elektronicznymi. W roku 2013, około 50% norweskich konsumentów z tego przedziału wiekowego dokonało zakupu elektroniki.
Internetowa fascynacja
Zakupy internetowe stają się coraz popularniejsze. Klienci cenią sobie wygodę i doceniają fakt, iż nie muszą wychodzić z domu ani spacerować po głośnych i zatłoczonych alejkach galerii handlowych.
Wybór produktów w sklepach online jest także dużo większy niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Wyszukujemy to, czego potrzebujemy i kupujemy od razu. Nie musimy zamawiać produktu w sklepie, czekać na niego, po czym samodzielnie odbierać.
Co jest również ważne, jak nie najważniejsze, ceny w sklepach wirtualnych, są często dużo niższe. Oczywistym jest, że klienci nie chcą przepłacać.
Jak wyglądają zakupy mieszkających w Norwegii Polaków? Przywozicie produkty z Polski, korzystacie z polskich stron internetowych, czy może kupujecie w norweskich sklepach online?
Źródła: norwaytoday.info / netthandel.no / wikipedia.org / pixabay.com / www.marketingfacts.nl
Zdjęcie slajderowe: fotolia - royalty free

To może Cię zainteresować